WALDECK LIVE IN ATHENS

WALDECK LIVE IN ATHENS

O Waldeck έρχεται στην Αθήνα, την Παρασκευή 15 Μαρτίου, στο Fuzz Live Music Club, για μία βραδιά γεμάτη swing & downtempo ρυθμούς, κέφι και χορό!

Ο Αυστριακός μουσικός, συνθέτης και παραγωγός δεν δίστασε να εγκαταλείψει μια επιτυχημένη δικηγορική καριέρα για χάρη της μουσικής και τα τελευταία 20 χρόνια αποτελεί τον βασικό εκπρόσωπο της νέας ηλεκτρονικής σκηνής της χώρας του, μαζί βέβαια με τον Parov Stelar.

Η μουσική του είναι μια «εγκεφαλική» downtempo electronica, με ξεκάθαρα jazz και blues στοιχεία, ένα πλούσιο κολλάζ από swing ήχους από τα μακρινά 20s και 30s, κινηματογραφικά «τοπία», αλλά και ήχους trip-hop, funk, dub και tango. Ο ίδιος θεωρεί πως η μουσική εκείνης της εποχής προσφέρει την απόλυτη ψυχαγωγία, γι’ αυτό και επιδιώκει να την επανασυστήσει στον 21ο αιώνα και όχι απλά να την αντιγράψει.

Η μεγάλη επιτυχία δίσκων όπως το «Ballroom Stories» του 2007, με τραγούδια όπως τα «Memories» «Addicted«, «So Black & Blue«, «Get Up… Carmen» και «Make my Day»που αγαπήθηκαν και στη χώρα μας, έως και το περσινό «Atlantic Ballroom», με highlightsτα υπέροχα «Never Let You Go«, «Rough Landing«, «Freedom« και «Keep The FireBurning« αποδεικνύει το πόσο σωστά στηρίζει αυτή την επιλογή του! Στον τελευταίο δίσκο του, ανακάλυψε μία ακόμα εξαιρετική και αισθησιακή φωνή, εκείνη της Patricia Ferrara.

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
WALDECK LIVE IN ATHENS
+ OPENING ACT (TBA)
Παρασκευή 15 Μαρτίου 2019

Fuzz Live Music Club
Πειραιώς 209 & Πατριάρχου Ιωακείμ 1, Ταύρος, Αθήνα 210 3450817Οι πόρτες ανοίγουν στις 20:00.
ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ
Προπώληση: 16 ευρώ για περιορισμένο αριθμό εισιτηρίων
Μετά την εξάντλησή τους : 18 ευρώ
Ταμείο: 20 ευρώ

Διάθεση
Τηλεφωνικά στο 11876 | online www.viva.gr | www.fuzzclub.gr/event/ waldeck
Φυσικά σημεία
Reload, Seven Spots, Media Markt, Ευριπίδης, στον πολυχώρο Yoleni‘s (Σόλωνος 9, καθημερινά 8:00-00:00, Σάββατο 9:00-00:00, Κυριακή 10:00-20:00), στο Viva Kiosk Συντάγματος (Πλ. Συντάγματος 4, καθημερινά 9:00-21:00) και στο Viva Spot Τεχνόπολης (μέσα στον χώρο της Τεχνόπολης, είσοδος από οδό Περσεφόνης, Δευτ-Σαβ 11:00-19:00)

Το πρώτο Athens Fashion Film Festival είναι γεγονός

Το πρώτο Athens Fashion Film Festival είναι γεγονός

Ένα διεθνές γεγονός θα διεξαχθεί στις 25, 26 και 27 Φεβρουαρίου 2019 στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών, αίθουσα «Νίκος Σκαλκώτας».

Το Athens Fashion Film Festival (AthensFFF) διοργανώνεται από την εταιρεία Athens Cultural Creatives. Ιδρύτρια και Καλλιτεχνική Διευθύντρια του θεσμού είναι η Έλληνο-Ιταλίδα παραγωγός και σκηνοθέτης Nicole Αλεξανδροπούλου. Το Φεστιβάλ (AthensFFF) παρουσιάζει μια εξαιρετική επιλογή από ταινίες μόδας μικρού και μεγάλου μήκους, και ντοκιμαντέρ. Συγκεντρώνει διεθνώς αναγνωρισμένους επαγγελματίες αλλά και ανερχόμενα ταλέντα από τους τομείς του κινηματογράφου, της μόδας, της τέχνης και της διαφήμισης. Έχει ως στόχο να προσφέρει μία καινοτόμο προοπτική στον πρωτοποριακό κόσμο των fashion films. Υποστηρίζει καλλιτέχνες της κινούμενης εικόνας, της μόδας και της επικοινωνίας και μεταφέρει στο ελληνικό και διεθνές κοινό, τις τελευταίες τάσεις στο Σινεμά, στη Μόδα και στην Τέχνη.
Η 9μελής Διεθνής Κριτική Επιτροπή του διαγωνιστικού τμήματος μέχρι στιγμής συγκροτείται από τους Θοδωρή Κουτσογιαννόπουλο – Κριτικός Κινηματογράφου,  Valerio Cappelli – Αρθρογράφος πολιτισμού στην Corriere della Sera, Dario Nardella – Δήμαρχος της πόλης της Φλωρεντίας, Ιταλία, Orsola de Castro – Ιδρύτρια του “Fashion Revolution”, Λονδίνο.
Η Orsola Castro και η Nicole Αλεξανδροπούλου
Τα βασικά initiatives του Athens Fashion Film Festival είναι:
-δράση από το πρόγραμμα του Milano Fashion Film Festival, προβολές, παρουσίαση και round table. Παρουσιάζει η Constanza Cavalli-Etro (Ιδρύτρια του Milano Fashion Film Festival).
-προβολές, παρουσίαση και round table με την Orsola de Castro (Ιδρύτρια του “Fashion Revolution”).
-παρουσίαση του βιβλίου Firenze. Fashion Atlas από την Maria Luisa Frisa (Επιμελήτρια και Κριτικός μόδας), προβολές και round table. Η εκδήλωση πραγματοποιείται σε συνεργασία με το Πολιτιστικό Τμήμα του Δήμου Φλωρεντίας, το Επιμελητήριο Μόδας της πόλης της Φλωρεντίας, το Pitty Imagine Discovery Foundation και τον Δήμο Αθηναίων (Αθήνα 2018-2019 Παγκόσμια Πρωτεύουσα Βιβλίου)
61th GRAMMY Awards

61th GRAMMY Awards

Ποιοι ήταν οι μεγάλοι νικητές στα 61α μουσικά βραβεία Grammy;

Η 61η απονομή των Βραβείων Grammy πραγματοποιήθηκε στις 10 Φεβρουαρίου στο Staples Center στο Los Angeles και μεταδόθηκε από το CBS. Στις 15 Ιανουαρίου ανακοινώθηκε πως η οικοδέσποινα και συντονίστρια της βραδιάς δεν θα είναι άλλη από την απαστράπτουσα Alicia Keys!

Οι δύο καλλιτέχνες με τις περισσότερες υποψηφιότητες στα 61α ετήσια βραβεία Grammy είναι και αμφότεροι από το χώρο του hip-hop. Ο Kendrick Lamar, το πρώτο μεγάλο φαβορί με οκτώ υποψηφιότητες και ο Drake ακολούθησε με επτά. Ο παραγωγός Boi-1da και η Brandi Carlile κέρδισαν από έξι, καθιστώντας την Carlile την γυναίκα με τις περισσότερες υποψηφιότητες για τα Gramys 2019. Οι Cardi B, Childish Gambino, HER, Lady Gaga, Maren Morris, ο παραγωγός Sounwave και ο mastering engineer Mike Bozzi ακολούθησαν με πέντε υποψηφιότητες.

Σε μια τελετή που κυριάρχησαν οι γυναίκες τραγουδίστριες και παρουσιάστριες, η Kacey Musgraves κέρδισε το album της χρονιάς και η Cardi B έγινε η πρώτη γυναίκα που κέρδισε το «best rap album» ως solo ερμηνεύτρια.

Στην αρχή της τελετής, η Alicia Keys, παρουσίασε τις «αδελφές τις»: Lady Gaga, Jada Pinkett Smith, Michelle Obama και Jennifer Lopez και τα μηνύματα έμπνευσης και ελπίδας συνέχισαν καθ ‘όλη τη διάρκεια της βραδιάς.

Το «This Is America» ​​του Childish Gambino κέρδισε τέσσερα βραβεία και το «Shallow» της Lady Gaga από την ταινία «A Star Is Born» κέρδισε δύο.

Record of the Year

Cardi B – I Like It

Brandi Carlile – The Joke

WINNER: Childish Gambino – This Is America

Lady Gaga & Bradley Cooper – Shallow

Drake – God’s Plan

Kendrick Lamar & SZA – All the Stars

Post Malone & 21 Savage – Rockstar

Zedd & Maren Morris – The Middle

Album of the Year

H.E.R. – H.E.R.

Brandi Carlile – By the Way, I Forgive You

Drake – Scorpion

Various Artists – Black Panther: The Album

WINNER: Kacey Musgraves – Golden Hour

Post Malone – Beerbongs & Bentleys

Cardi B – Invasion of Privacy

Janelle Monáe – Dirty Computer

Song of the Year

Brandi Carlile – The Joke

WINNER: Childish Gambino – This Is America

Drake – God’s Plan

Lady Gaga and Bradley Cooper – Shallow

Kendrick Lamar & SZA – All the Stars

Ella Mai – Boo’d Up

Shawn Mendes – In My Blood

Zedd, Maren Morris & Grey – The Middle

Best New Artist

Jorja Smith

Chloe X Halle

Luke Combs

Greta Van Fleet

H.E.R.

WINNER: Dua Lipa

Margo Price

Bebe Rexha

Best Pop Vocal Album

Camila – Camila Cabello

Meaning Of Life – Kelly Clarkson

WINNER: Sweetener – Ariana Grande

Shawn Mendes – Shawn Mendes

Beautiful Trauma – P!nk

Reputation – Taylor Swift

Best Pop Solo Performance

«Colors» – Beck

«Havana (Live)» – Camila Cabello

«God Is A Woman» – Ariana Grande

WINNER: «Joanne (Where Do You Think You’re Goin’?)» – Lady Gaga

«Better Now» – Post Malone

Best Pop Duo/Group Performance

«Fall In Line» – Christina Aguilera Featuring Demi Lovato

«Don’t Go Breaking My Heart» – Backstreet Boys

«‘S Wonderful» – Tony Bennett & Diana Krall

WINNER: «Shallow» – Lady Gaga & Bradley Cooper

«Girls Like You» – Maroon 5 Featuring Cardi B

«Say Something» – Justin Timberlake Featuring Chris Stapleton

«The Middle» – Zedd, Maren Morris & Grey

Best Traditional Pop Vocal Album

Love Is Here To Stay – Tony Bennett & Diana Krall

WINNER: My Way – Willie Nelson

Nat «King» Cole & Me – Gregory Porter

Standards (Deluxe) – Seal

The Music…The Mem’ries…The Magic! – Barbra Streisand

Best Dance Recording

Northern Soul» – Above & Beyond Featuring Richard Bedford

«Ultimatum» – Disclosure (Featuring Fatoumata Diawara)

«Losing It» – Fisher

WINNER: «Electricity» – Silk City & Dua Lipa Featuring Diplo & Mark Ronson

«Ghost Voices» – Virtual Self

Best Dance/Electronic Album

Singularity – Jon Hopkins

WINNER: Woman Worldwide – Justice

Treehouse – Sofi Tukker

Oil Of Every Pearl’s Un-Insides – SOPHIE

Lune Rouge – TOKiMONSTA

Best Contemporary Instrumental Album

The Emancipation Procrastination – Christian Scott aTunde Adjuah

WINNER: Steve Gadd Band – Steve Gadd Band

Modern Lore – Julian Lage

Laid Black – Marcus Miller

Protocol 4 – Simon Phillips

Best Rock Performance

«Four Out Of Five» – Arctic Monkeys

WINNER: «When Bad Does Good» – Chris Cornell

«Made An America» – THE FEVER 333

«Highway Tune» – Greta Van Fleet

«Uncomfortable» – Halestorm

Best Metal Performance

«Condemned To The Gallows» – Between The Buried And Me

«Honeycomb» – Deafheaven

WINNER: «Electric Messiah» – High On Fire

«Betrayer» – Trivium

«On My Teeth» – Underoath

Best Rock Song

«Black Smoke Rising» – Greta Van Fleet

«Jumpsuit» – Twenty One Pilots

«MANTRA» – Bring Me The Horizon

WINNER: «Masseduction» – St. Vincent

«Rats» – Ghost

Best Rock Album

Rainier Fog – Alice In Chains

M A N I A – Fall Out Boy

Prequelle – Ghost

WINNER: From The Fires – Greta Van Fleet

Pacific Daydream – Weezer

Best Alternative Music Album

Tranquility Base Hotel + Casino – Arctic Monkeys

WINNER: Colors – Beck

Utopia – Björk

American Utopia – David Byrne

Masseduction – St. Vincent

Best R&B Performance

«Long As I Live» – Toni Braxton

«Summer» – The Carters

«Y O Y» – Lalah Hathaway

WINNER: «Best Part» – H.E.R. Featuring Daniel Caesar

«First Began» – PJ Morton

Best Traditional R&B Performance

WINNER: «Bet Ain’t Worth The Hand» – Leon Bridges

«Don’t Fall Apart On Me Tonight» – Bettye LaVette

«Honest» – MAJOR.

WINNER: «How Deep Is Your Love» – PJ Morton Featuring Yebba

«Made For Love» – Charlie Wilson Featuring Lalah Hathaway

Best R&B Song

WINNER: «Boo’d Up» – Ella Mai

«Come Through And Chill» – Miguel Featuring J. Cole & Salaam Remi

«Feels Like Summer» – Childish Gambino

«Focus» – H.E.R.

«Long As I Live» – Toni Braxton

Best Urban Contemporary Album

WINNER: Everything Is Love – The Carters

The Kids Are Alright – Chloe x Halle

Chris Dave And The Drumhedz – Chris Dave And The Drumhedz

War & Leisure – Miguel

Ventriloquism – Meshell Ndegeocello

Best R&B Album

SEX & CIGARETTES – Toni Braxton

GOOD THING – Leon Bridges

HONESTLY – Lalah Hathaway

WINNER: H.E.R. – H.E.R

GUMBO UNPLUGGED (LIVE) – PJ Morton

Best Rap Performance

«Be Careful» – Cardi B

«Nice For What» – Drake

WINNER: «King’s Dead» – Kendrick Lamar, Jay Rock, Future & James Blake

WINNER: «Bubblin» – Anderson .Paak

«Sicko Mode» – Travis Scott, Drake, Big Hawk & Swae Lee

«Win» – Jay Rock

Best Rap/Sung Performance

«Like I Do» – Christina Aguilera Featuring Goldlink

«Pretty Little Fears» – 6lack Featuring J. Cole

WINNER: «This Is America» – Childish Gambino

«All The Stars» – Kendrick Lamar & SZA

«Rockstar» – Post Malone Featuring 21 Savage

Best Rap Song

WINNER: «God’s Plan» – Drake

«King’s Dead» – Kendrick Lamar, Jay Rock, Future & James Blake

«Lucky You» – Eminem Featuring Joyner Lucas

«Sicko Mode» – Travis Scott, Drake, Big Hawk & Swae Lee

Best Rap Album

WINNER: INVASION OF PRIVACY – Cardi B

SWIMMING – Mac Miller

VICTORY LAP – Nipsey Hussle

DAYTONA – Pusha T

ASTROWORLD – Travis Scott

Best Country Solo Performance

«Wouldn’t It Be Great?» – Loretta Lynn

«Mona Lisas And Mad Hatters» – Maren Morris

WINNER: «Butterflies» – Kacey Musgraves

«Millionaire» – Chris Stapleton

«Parallel Line» – Keith Urban

Best Country Duo/Group Performance

«Shoot Me Straight» – Brothers Osborne

WINNER: «Tequila» – Dan + Shay

«When Someone Stops Loving You» – Little Big Town

«Dear Hate» – Maren Morris Featuring Vince Gill

«Meant To Be» – Bebe Rexha & Florida Georgia Line

Best Country Song

«Break Up In The End» – Cole Swindell

«Dear Hate» – Maren Morris Featuring Vince Gill

«I Lived It» – Blake Shelton

WINNER: «Space Cowboy» – Kacey Musgraves

«Tequila» – Dan + Shay

«When Someone Stops Loving You» – Little Big Town

Best Country Album

Unapologetically – Kelsea Ballerini

Port Saint Joe – Brothers Osborne

Girl Going Nowhere – Ashley McBryde

WINNER: Golden Hour – Kacey Musgraves

From A Room: Volume 2 – Chris Stapleton

Best New Age Album

Hiraeth – Lisa Gerrard & David Kuckhemann

Beloved – Snatam Kaur

WINNER: Opium Moon – Opium Moon

Molecules Of Motion – Steve Roach

Moku Maluhia : Peaceful Island – Jim Kimo West

Best Improvised Jazz Solo

«Some Of That Sunshine» – Karrin Allyson

WINNER: «Don’t Fence Me In» – John Daversa Big Band Featuring DACA Artists

«We See» – Fred Hersch, soloists

«De-Dah» – Brad Mehldau Trio

«Cadenas» – Miguel Zenón Featuring Spektral Quartet

Best Jazz Vocal Album

My Mood Is You – Freddy Cole

The Questions – Kurt Elling

The Subject Tonight Is Love – Kate McGarry With Keith Ganz & Gary Versace

If You Really Want – Raul Midón With The Metropole Orkest Conducted By Vince Mendoza

WINNER: The Window – Cécile McLorin Salvant

Best Jazz Instrumental Album

Diamond Cut – Tia Fuller

Live In Europe – Fred Hersch Trio

Seymour Reads The Constitution! – Brad Mehldau Trio

Still Dreaming – Joshua Redman, Ron Miles, Scott Colley & Brian Blade

WINNER: Emanon – The Wayne Shorter Quartet

Best Large Jazz Ensemble Album

All About That Basie – The Count Basie Orchestra Directed By Scotty Barnhart

WINNER: American Dreamers: Voices Of Hope, Music Of Freedom – John Daversa Big Band Featuring DACA Artists

Presence – Orrin Evans And The Captain Black Big Band

All Can Work – John Hollenbeck Large Ensemble

Barefoot Dances And Other Visions – Jim McNeely & The Frankfurt Radio Big Band

Best Latin Jazz Album

Heart Of Brazil – Eddie Daniels

WINNER: Back To The Sunset – Dafnis Prieto Big Band

West Side Story Reimagined – Bobby Sanabria Multiverse Big Band

Cinque – Elio Villafranca

Yo Soy La Tradición – Miguel Zenón Featuring Spektral Quartet

Best Gospel Performance/Song

«You Will Win» – Jekalyn Carr; Allen Carr & Jekalyn Carr

«Won’t He Do It» – Koryn Hawthorne

WINNER: «Never Alone» – Tori Kelly Featuring Kirk Franklin; Kirk Franklin & Victoria Kelly

«Cycles» – Jonathan McReynolds Featuring DOE; Jonathan McReynolds

«A Great Work» – Brian Courtney Wilson; Aaron W. Lindsey, Alvin Richardson & Brian Courtney Wilson

Best Contemporary Christian Music Performance/Song

«Reckless Love» – Cory Asbury; Cory Asbury, Caleb Culver & Ran Jackson

WINNER: «You Say» – Lauren Daigle; Lauren Daigle, Jason Ingram & Paul Mabury

«Joy.» – for KING & COUNTRY; Ben Glover, Matt Hales, Stephen Blake Kanicka, Seth Moslely, Joel Smallbone, Luke Smallbone & Tedd Tjornhom

«Grace Got You» – MercyMe Featuring John Reuben; David Garcia, Ben Glover, MercyMe, Solomon Olds & John Reuben

«Known» – Tauren Wells; Ethan Hulse, Jordan Sapp & Tauren Wells

Best Gospel Album

One Nation Under God – Jekalyn Carr

WINNER: Hiding Place – Tori Kelly

Make Room – Jonathan McReynolds

The Other Side – The Walls Group

A Great Work – Brian Courtney Wilson

Best Contemporary Christian Music Album

WINNER: Look Up Child – Lauren Daigle

Hallelujah Here Below – Elevation Worship

Living With A Fire – Jesus Culture

Surrounded – Michael W. Smith

Survivor: Live From Harding Prison – Zach Williams

Best Roots Gospel Album

WINNER: Unexpected – Jason Crabb

Clear Skies – Ernie Haase & Signature Sound

Favorites: Revisited By Request – The Isaacs

Still Standing – The Martins

Love Love Love – Gordon Mote

Best Latin Pop Album

Prometo – Pablo Alboran

WINNER: Sincera – Claudia Brant

Musas (Un Homenaje Al Folclore Latinoamericano En Manos De Los Macorinos), Vol. 2 – Natalia Lafourcade

2:00 AM – Raquel Sofía

Vives – Carlos Vives

Best Latin Rock, Urban or Alternative Album

Claroscura – Aterciopelados

Coastcity – COASTCITY

Encanto Tropical – Monsieur Periné

Gourmet – Orishas

WINNER: Aztlán – Zoé

Best Regional Mexican Music Album (Including Tejano)

Primero Soy Mexicana – Angela Aguilar

Mitad Y Mitad – Calibre 50

Totalmente Juan Gabriel Vol. II – Aida Cuevas

Cruzando Borders – Los Texmaniacs

Leyendas De Mi Pueblo – Mariachi Sol De Mexico De Jose Hernandez

WINNER: ¡México Por Siempre! – Luis Miguel

Best Tropical Latin Album

Pa’ Mi Gente – Charlie Aponte

Legado – Formell Y Los Van Van

Orquesta Akokán – Orquesta Akokán

Ponle Actitud – Felipe Peláez

WINNER: Anniversary – Spanish Harlem Orchestra

Best American Roots Performance

«Kick Rocks» – Sean Ardoin

«Saint James Infirmary Blues» – Jon Batiste

WINNER: «The Joke» –  Brandi Carlile

«All On My Mind» – Anderson East

«Last Man Standing» – Willie Nelson

Best American Roots Song

«All The Trouble» – Lee Ann Womack

«Build A Bridge» – Mavis Staples

WINNER: «The Joke» – Brandi Carlile

«Knockin’ On Your Screen Door» – John Prine

«Summer’s End» – John Prine

Best Americana Album

WINNER: By The Way, I Forgive You – Brandi Carlile

Things Have Changed – Bettye LaVette

The Tree Of Forgiveness – John Prine

The Lonely, The Lonesome & The Gone – Lee Ann Womack

One Drop Of Truth – The Wood Brothers

Best Bluegrass Album

Portraits In Fiddles – Mike Barnett

Sister Sadie II – Sister Sadie

Rivers And Roads – Special Consensus

WINNER: The Travelin’ McCourys – The Travelin’ McCourys

North Of Despair – Wood & Wire

Best Traditional Blues Album

Something Smells Funky ‘Round Here – Elvin Bishop’s Big Fun Trio

Benton County Relic – Cedric Burnside

WINNER: The Blues Is Alive And Well – Buddy Guy

No Mercy In This Land – Ben Harper And Charlie Musselwhite

Don’t You Feel My Leg (The Naughty Bawdy Blues Of Blue Lu Barker) – Maria Muldaur

Best Contemporary Blues Album

WINNER: Please Don’t Be Dead – Fantastic Negrito

Here In Babylon – Teresa James And The Rhythm Tramps

Cry No More – Danielle Nicole

Out Of The Blues – Boz Scaggs

Victor Wainwright And The Train – Victor Wainwright And The Train

Best Folk Album

Whistle Down The Wind – Joan Baez

Black Cowboys – Dom Flemons

Rifles & Rosary Beads – Mary Gauthier

Weed Garden – Iron & Wine

WINNER: All Ashore – Punch Brothers

Best Regional Roots Music Album

Kreole Rock And Soul – Sean Ardoin

Spyboy – Cha Wa

Aloha From Na Hoa – Na Hoa

WINNER: No ‘Ane’i – Kalani Pe’a

Mewasinsational – Cree Round Dance Songs – Young Spirit

Best Reggae Album

As The World Turns – Black Uhuru

Reggae Forever – Etana

Rebellion Rises – Ziggy Marley

A Matter Of Time – Protoje

WINNER: 44/876 – Sting & Shaggy

Best World Music Album

Deran – Bombino

Fenfo – Fatoumata Diawara

Black Times – Seun Kuti & Egypt 80

WINNER: Freedom – Soweto Gospel Choir

The Lost Songs Of World War II – Yiddish Glory

Best Children’s Album

WINNER: All The Sounds – Lucy Kalantari & The Jazz Cats

Building Blocks – Tim Kubart

Falu’s Bazaar – Falu

Giants Of Science – The Pop Ups

The Nation Of Imagine – Frank & Deane

Best Spoken Word Album (Includes Poetry, Audio Books and Storytelling)

Accessory To War (Neil deGrasse Tyson & Avis Lang) – Courtney B. Vance

Calypso – David Sedaris

Creative Quest – Questlove

WINNER: Faith – A Journey For All – Jimmy Carter

The Last Black Unicorn – Tiffany Haddish

Best Comedy Album

Annihilation – Patton Oswalt

WINNER: Equanimity & The Bird Revelation – Dave Chappelle

Noble Ape – Jim Gaffigan

Standup For Drummers – Fred Armisen

Tamborine – Chris Rock

Best Musical Theater Album

WINNER: The Band’s Visit – Original Broadway Cast

Carousel – 2018 Broadway Cast

Jesus Christ Superstar Live In Concert – Original Television Cast

My Fair Lady – 2018 Broadway Cast

Once On This Island – New Broadway Cast

Best Compilation Soundtrack for Visual Media

Call Me By Your Name (Various Artists)

Deadpool 2 (Various Artists)

WINNER: The Greatest Showman (Various Artists)

Lady Bird (Various Artists)

Stranger Things (Various Artists)

Best Score Soundtrack for Visual Media

WINNER: Black Panther – Ludwig Göransson

Blade Runner 2049 – Benjamin Wallfisch & Hans Zimmer

Coco – Michael Giacchino

The Shape Of Water – Alexandre Desplat

Star Wars: The Last Jedi – John Williams

Best Song Written for Visual Media

«All The Stars» (Kendrick Lamar & SZA) Track from: Black Panther

«Mystery Of Love» (Sufjan Stevens) Track from: Call Me By Your Name

«Remember Me» (Miguel Featuring Natalia Lafourcade) Track from: Coco

WINNER: «Shallow» (Lady Gaga & Bradley Cooper) Track from: A Star Is Born

«This Is Me» (Keala Settle & The Greatest Showman Ensemble) Track from: The Greatest Showman

Best Instrumental Composition

WINNER: «Blut Und Boden (Blood And Soil)» – Terence Blanchard/Track from: Blackkklansman (Original Motion Picture Soundtrack)

«Chrysalis»- Jeremy Kittel (Kittel & Co.)

«Infinity War» – Alan Silvestri/ Track from: Avengers: Infinity War

«Mine Mission» – John Powell & John Williams/Track from: Solo: A Star Wars Story

«The Shape Of Water» – Alexandre Desplat/ Track from: Original Motion Picture Soundtrack The Shape Of Water

Best Arrangement, Instrumental or A Cappella

«Batman Theme» (TV) – Randy Waldman Featuring Wynton Marsalis/Track from: Superheroes

«Change The World» – Take 6

«Madrid Finale» – John Powell/Track from: Original Motion Picture Score Ferdinand

«The Shape Of Water» – Alexandre Desplat/Track from: Original Motion Picture Soundtrack The Shape Of Water

WINNER: «Stars And Stripes Forever» – John Daversa Big Band Featuring DACA Artists/ Track from: American Dreamers: Voices Of Hope, Music Of Freedom

Best Arrangement, Instruments and Vocals

«It Was A Very Good Year» – Matt Rollings & Kristin Wilkinson, Willie Nelson/Track from: My Way

«Jolene» – Dan Pugach & Nicole Zuraitis, Dan Pugach/Track from: Plus One

«Mona Lisa» – Vince Mendoza, Gregory Porter/Track from: Nat «King» Cole & Me

«Niña» – Gonzalo Grau, Magos Herrera & Brooklyn Rider/Track from: Dreamers

WINNER: «Spiderman Theme» – Randy Waldman Featuring Take 6 & Chris Potter/Track from: Superheroes

Best Recording Package

Be The Cowboy (Mitski)

Love Yourself: Tear (BTS)

WINNER: Masseduction (St. Vincent)

The Offering (The Chairman)

Well Kept Thing (Foxhole)

Best Boxed Or Special Limited Edition Package

Appetite For Destruction (Locked N’ Loaded Box) – Guns N’ Roses

I’ll Be Your Girl – The Decemberists

Pacific Northwest ’73-74′: The Complete Recordings – Grateful Dead

WINNER: Squeeze Box: The Complete Works Of «Weird Al» Yankovic – «Weird Al» Yankovic

Too Many Bad Habits – Johnny Nicholas

Best Album Notes

Alpine Dreaming: The Helvetia Records Story, 1920-1924 – Various Artists

4 Banjo Songs, 1891-1897: Foundational Recordings Of America’S Iconic Instrument – Charles A. Asbury

The 1960 Time Sessions – Sonny Clark Trio

The Product Of Our Souls: The Sound And Sway Of James Reese Europe’s Society Orchestra – Various Artists

Trouble No More: The Bootleg Series Vol. 13 / 1979-1981 (Deluxe Edition) – Bob Dylan

WINNER: Voices Of Mississippi: Artists And Musicians Documented By William Ferris – Various Artists

Best Historical Album

Any Other Way – Jackie Shane

At The Louisiana Hayride Tonight… – Various Artists

Battleground Korea: Songs And Sounds Of America’s Forgotten War – Various Artists

A Rhapsody In Blue – The Extraordinary Life Of Oscar Levant – Oscar Levant

WINNER: Voices Of Mississippi: Artists And Musicians Documented By William Ferris – Various Artists

Best Engineered Album, Non-Classical

All The Things That I Did And All The Things That I Didn’t Do – The Milk Carton Kids

WINNER: Colors – Beck

Earthtones – Bahamas

Head Over Heels – Chromeo

Voicenotes – Charlie Puth

Producer of the Year, Non-Classical

Boi-1da

Linda Perry

Kanye West

WINNER: Pharrell Williams

Larry Klein

Best Remixed Recording

«Audio (CID Remix)» (LSD)

«How Long (EDX’s Dubai Skyline Remix)» (Charlie Puth)

«Only Road (Cosmic Gate Remix)» (Gabriel & Dresden Featuring Sub Teal)

«Stargazing (Kaskade Remix)» (Kygo Featuring Justin Jesso)

WINNER: «Walking Away (Mura Masa Remix)» (Haim)

Best Immersive Audio Album

WINNER: Eye In The Sky – 35th Anniversary Edition (The Alan Parsons Project)

Folketoner (Anne Karin Sundal-Ask & Det Norske Jentekor)

Seven Words From The Cross (Matthew Guard & Skylark)

Sommerro: Ujamaa & The Iceberg (Ingar Heine Bergby, Trondheim Symphony Orchestra & Choir)

Symbol (Engine-Earz Experiment)

Best Engineered Album, Classical

Bates: The (R)evolution Of Steve Jobs (Michael Christie, Garrett Sorenson, Wei Wu, Sasha Cooke, Edwards Parks, Jessica E. Jones & Santa Fe Opera Orchestra)

Beethoven: Symphony No. 3; Strauss: Horn Concerto No. 1 (Manfred Honeck & Pittsburgh Symphony Orchestra)

John Williams At The Movies (Jerry Junkin & Dallas Winds)

Liquid Melancholy – Clarinet Music Of James M. Stephenson (John Bruce Yeh)

WINNER: Shostakovich: Symphonies Nos. 4 & 11 (Andris Nelsons & Boston Symphony Orchestra)

Visions And Variations (A Far Cry)

Producer of the Year, Classical

WINNER: Blanton Alspaugh

David Frost

Elizabeth Ostrow

Judith Sherman

Dirk Sobotka

Best Orchestral Performance

Beethoven: Symphony No. 3; Strauss: Horn Concerto No. 1 (Pittsburgh Symphony Orchestra)

Nielsen: Symphony No. 3 & Symphony No. 4 (Seattle Symphony)

Ruggles, Stucky & Harbison: Orchestral Works (National Orchestral Institute Philharmonic)

Schumann: Symphonies Nos. 1-4 (San Francisco Symphony)

WINNER: Shostakovich: Symphonies Nos. 4 & 11 (Boston Symphony Orchestra)

Best Opera Recording

Adams: Doctor Atomic (BBC Symphony Orchestra; BBC Singers)

WINNER: Bates: The (R)evolution Of Steve Jobs (The Santa Fe Opera Orchestra)

Lully: Alceste (Les Talens Lyriques; Choeur De Chambre De Namur)

Strauss, R.: Der Rosenkavalier (Metropolitan Opera Orchestra; Metropolitan Opera Chorus)

Verdi: Rigoletto (Kaunas City Symphony Orchestra; Men Of The Kaunas State Choir)

Best Choral Performance

Chesnokov: Teach Me Thy Statutes (Mikhail Davydov & Vladimir Krasov; PaTRAM Institute Male Choir)

Kastalsky: Memory Eternal (The Clarion Choir)

WINNER: McLoskey: Zealot Canticles (Doris Hall-Gulati, Rebecca Harris, Arlen Hlusko, Lorenzo Raval & Mandy Wolman; The Crossing)

Rachmaninov: The Bells (Oleg Dolgov, Alexey Markov & Tatiana Pavlovskaya; Symphonieorchester Des Bayerischen Rundfunks; Chor Des Bayerischen Rundfunks)

Seven Words From The Cross (Skylark)

Best Chamber Music/Small Ensemble Performance

WINNER: Anderson, Laurie: Landfall – Laurie Anderson & Kronos Quartet

Beethoven, Shostakovich & Bach – The Danish String Quartet

Blueprinting – Aizuri Quartet

Stravinsky: The Rite Of Spring Concerto For Two Pianos – Leif Ove Andsnes & Marc-André Hamelin

Visions And Variations – A Far Cry

Best Classical Instrumental Solo

«Bartók: Piano Concerto No. 2» (Berliner Philharmoniker)

Biber: The Mystery Sonatas (Boston Baroque)

Bruch: Scottish Fantasy, Op. 46; Violin Concerto No. 1 In G Minor, Op. 26 (The Academy Of St. Martin In The Fields)

Glass: Three Pieces In The Shape Of A Square – Craig Morris

WINNER: «Kernis: Violin Concerto» (Seattle Symphony)

Best Classical Solo Vocal Album

ARC (Les Violons Du Roy)

The Handel Album – Philippe Jaroussky

Mirages – Alexandre Tharaud; Marianne Crebassa & Jodie Devos; Les Siècles

Schubert: Winterreise – Randall Scarlata; Gilbert Kalish

WINNER: Songs Of Orpheus – Monteverdi, Caccini, D’India & Landi
Karim Sulayman; Jeannette Sorrell

Best Classical Compendium

WINNER: Fuchs: Piano Concerto ‘Spiritualist’; Poems Of Life; Glacier; Rush – JoAnn Falletta

Gold – The King’s Singers

The John Adams Edition – Simon Rattle

John Williams At The Movies – Jerry Junkin

Vaughan Williams: Piano Concerto; Oboe Concerto; Serenade To Music; Flos Campi – Peter Oundjian

Best Contemporary Classical Composition

Bates: The (R)evolution Of Steve Jobs (Michael Christie, Garrett Sorenson, Wei Wu, Sasha Cooke, Edwards Parks, Jessica E. Jones & Santa Fe Opera Orchestra)

«Du Yun: Air Glow» (International Contemporary Ensemble)

Heggie: Great Scott (Patrick Summers, Manuel Palazzo, Mark Hancock, Michael Mayes, Rodell Rosel, Kevin Burdette, Anthony Roth Costanzo, Nathan Gunn, Frederica von Stade, Ailyn Pérez, Joyce DiDonato, Dallas Opera Chorus & Orchestra)

WINNER: «Kernis: Violin Concerto» (James Ehnes, Ludovic Morlot & Seattle Symphony)

«Mazzoli: Vespers For Violin» (Olivia De Prato)

Best Music Video

«Apes***» – The Carters

WINNER: «This Is America» – Childish Gambino

«I’m Not Racist» – Joyner Lucas

«PYNK» – Janelle Monáe

«MUMBO JUMBO» – Tierra Whack

Best Music Film

Life In 12 Bars – Eric Clapton

Whitney (Whitney Houston)

WINNER: Quincy – Quincy Jones

Itzhak -Itzhak Perlman

ΒΡΑΒΕΙΑ GRAMMY 2019

ΒΡΑΒΕΙΑ GRAMMY 2019

Η 61η τελετή απονομής των βραβείων Grammy θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 10Φεβρουαρίου 2019 στο Staples Center του Λος Άντζελες με οικοδέσποινα της βραδιάς, την Alicia Keys. Αυτή την εβδομάδα, 4 με 10 Φεβρουαρίου, συντονιστείτε στον Pepper 96,6  και ακούστε τραγούδια και μουσικές που διεκδικούν βραβείο.

GRAMMY 2019

Η σημαντικότερη αλλαγή στη φετινή διοργάνωση αφορά τον αριθμό των υποψηφίων στις τέσσερις μεγάλες – γενικές κατηγορίες του θεσμού («Ηχογράφηση της Χρονιάς», «Άλμπουμ της Χρονιάς», «Τραγούδι της Χρονιάς» και «Καλύτερος Νέος Καλλιτέχνης»), οι οποίοι αυξάνονται από πέντε (5) σε οκτώ (8).

O Κέντρικ Λαμάρ, ο ράπερ από την Καλιφόρνια, συγκέντρωσε  οκτώ υποψηφιότητες για τα φετινά βραβεία και προηγείται ενός άλλου εκπροσώπου της ραπ μουσικής, του Καναδού Ντρέικ, με 7 υποψηφιότητες.

Αυτήν την φορά ο Lamar διακρίθηκε για τον δίσκο του που εμπνεύστηκε από την ταινία «Black Panther». Ο 31χρονος δημιουργός ανέλαβε την παραγωγή του άλμπουμ, συνέβαλε στο γράψιμο των στίχων και ερμηνεύει και τραγούδια του.

Ο Drake είναι υποψήφιος στην κορυφαία κατηγορία, εκείνη του άλμπουμ της χρονιάς, με τους ράπερ Cardi B και Ποστ Μαλόνε, την τραγουδίστρια της R&B Τζανέλ Μονά, την Μπράντι Καρλίλ, τον αστέρα της κάντρι μουσικής Κάσεϊ Μουσγκράβς, την H.E.R. και το σάουντρακ της ταινίας «Black Panther.

Η Lady Gaga κέρδισε πέντε υποψηφιότητες για την πολυσυζητημένη ερμηνεία της στην ταινία «A Star Is Born» και το άλμπουμ της, Joanne.

Από πέντε υποψηφιότητες συγκέντρωσαν οι Cardi B,  Childish Gambino και το αστέρι της μουσικής κάντρι Μάρεν Μορίς.

ΟΙ ΑΠΟΥΣΙΕΣ

οι φετινές υποψηφιότητες συνιστούν ανατροπή για την Μπιγιονσέ και τον Τζέι Ζι, το άλμπουμ των οποίων «Everything is Love» έγινε δεκτό με ενθουσιασμό από τους κριτικούς, ωστόσο δεν εξασφάλισαν καμία υποψηφιότητα.
Άλλες μεγάλες απουσίες, εκείνων των τραγουδιστριών Τέιλορ Σουίφτ, με 10 Grammy στην καριέρα της, και Αριάνα Γκράντε, που δεν προτάθηκαν σε καμία από τις βασικές κατηγορίες.

ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΜΠΡΟΣΤΑ

Ο κατάλογος των υποψηφιοτήτων μαρτυρά την εξέλιξη που είχε ζητήσει ένα μέρος της μουσικής βιομηχανίας, με πολλές περισσότερες γυναικείες υποψηφιότητες.

Οι πέντε από τους οκτώ υποψηφίους στην κατηγορία του άλμπουμ της χρονιάς είναι γυναίκες, μια αναλογία που αυξάνεται σε έξι εκ των οκτώ στην κατηγορία του καλύτερου νέου καλλιτέχνη, ένα βραβείο που θεωρείται από τα τέσσερα σημαντικότερα βραβεία των Γκράμι.

ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΒΡΑΒΕΙΑ GRAMMY 2019

Record Of The Year

I Like It – Cardi B, Bad Bunny & J Balvin
The Joke – Brandi Carlie
This Is America – Childish Gambino
God’s Plan – Drake
Shallow – Lady Gaga & Bradley Cooper
All The Stars – Kendrick Lamar & SZA
Rockstar – Post Malone feat. 21 Savage
The Middle – Zedd, Maren Morris & Grey

Album Of The Year

Invasion Of Privacy – Cardi B
By The Way, I Forgive You – Brandi Carlile
Scorpion – Drake
H.E.R. – Η.E.R.
Beerbongs & Bentleys – Post Malone
Dirty Computer – Janelle Monáe
Golden Hour – Kacey Musgraves
Black Panther: The Album, Music From & Inspired By – Various

Song Of The Year

All The Stars – Kendrick Lamar & SZA
Boo’d Up – Ella Mai
God’s Plan – Drake
In My Blood – Shawn Mendes
The Joke – Brandi Carlile
The Middle – Zedd, Maren Morris & Grey
Shallow – Lady Gaga & Bradley Cooper
This Is America – Childish Gambino

Best New Artist

Chloe X Halle
Luke Combs
Greta Van Fleet
H.E.R.
Dua Lipa
Margo Price
Bebe Rexha
Jorja Smith

Best Pop Solo Performance

Beck – Colors
Camila Cabello – Havana (Live)
Ariana Grande – God Is a Woman
Lady Gaga – Joanne (Where Do You Think You’re Goin’?)
Post Malone – Better Now

Best Pop Duo/Group Performance
Christina Aguilera & Demi Lovato – Fall In Line
Backstreet Boys – Don’t Go Breaking My Heart
Lady Gaga & Bradley Cooper – Shallow
Maroon 5 & Cardi B – Girls Like You
Justin Timberlake & Chris Stapleton – Say Something
Zedd, Maren Morris, & Grey – The Middle

Best Pop Vocal Album

Camila Cabello – Camila
Kelly Clarkson – Meaning of Life
Ariana Grande – Sweetener
Shawn Mendes – Shawn Mendes
Pink – Beautiful Trauma
Taylor Swift – Reputation

Best Traditional Pop Vocal Album

Tony Bennett & Diana Krall – Love Is Here to Stay
Willie Nelson – My Way
Gregory Porter – Nat «King» Cole & Me
Seal – Standards (Deluxe)
Barbra Streisand – The Music… The Mem’ries… The Magic!

Best Rap Performance

Cardi B – Be Careful
Drake – Nice for What
Kendrick Lamar, Jay Rock, Future, & James Blake – King’s Dead
Anderson .Paak – Bubblin
Travis Scott, Drake, Big Hawk, & Swae Lee – Sicko Mode

Best Rap/Sung Collaboration

Christina Aguilera ft. Goldlink – Like I Do
6LACK ft. J. Cole – Pretty Little Fears
Childish Gambino – This Is America
Kendrick Lamar & SZA – All the Stars
Post Malone ft. 21 Savage – Rockstar

Best Rap Song

Drake – God’s Plan
Kendrick Lamar, Jay Rock, Future, & James Blake – King’s Dead
Eminem – Lucky You
Travis Scott, Drake, Big Hawk, & Swae Lee – Sicko Mode
Jay Rock ft. Kendrick Lamar – Win

Best Rap Album

Cardi B – Invasion of Privacy
Mac Miller- Swimming
Nipsey Hussle – Victory Lap
Pusha-T – Daytona
Travis Scott – Astroworld

Best Rock Performance

Arctic Monkeys – Four Out of Five
Chris Cornell – When Bad Does Good
THE FEVER 333 – Made An America
Greta Van Fleet – Highway Tune
Halestorm – Uncomfortable

Best Metal Performance

Condemned To The Gallows – Between The Buried And Me
Honeycomb – Deafheaven
Electric Messiah – High On Fire
Betrayer – Trivium
Track from: The Sin And The Sentence
On My Teeth – Underoath

Best Rock Song

Black Smoke Rising – Greta Van Fleet
Jumpsuit – Twenty One Pilots
MANTRA – Bring Me The Horizon
Masseduction – St. Vincent
Rats – Ghost

Best Rock Album

Rainier Fog – Alice In Chains
M A N I A – Fall Out Boy
Prequelle – Ghost
From The Fires – Greta Van Fleet
Pacific Daydream – Weezer

Best Alternative Music Album

Tranquility Base Hotel + Casino – Arctic Monkeys
Colors – Beck
Utopia – Björk
American Utopia – David Byrne
Masseduction – St. Vincent

Best R&B Album

Toni Braxton – Sex & Cigarettes
Leon Bridges – Good Thing
Lalah Hathaway – Honestly
H.E.R. – H.E.R.
PJ Morton – Gumbo Unplugged

Best Dance Recording

Above & Beyond – Northern Soul [ft. Richard Bedford]
Disclosure – Ultimatum [ft. Fatoumata Diawara]
Fisher – Losing It
Silk City & Dua Lipa – Electricity [ft. Diplo & Mark Ronson]
Virtual Self – Ghost Voices

Best Dance/Electronic Album

Jon Hopkins – Singularity
Justice – Woman
Sofi Tukker – Treehouse
SOPHIE – Oil of Every Pearl’s Un-Insides
TOKiMONSTA – Lune Rouge

Best Comedy Album

Patton Oswalt – Annihilation
Dave Chappelle – Equanimity & the Bird Revelation
Jim Gaffigan – Noble Ape
Fred Armisen – Standup for Drummers
Chris Rock – Tamborine

Remix

Best Remixed Recording
Labrinth, Sia & Diplo present LSD – Audio (CID Remix Official Dance Remix)
Charlie Puth – How Long (EDX’s Dubai Skyline Remix)
Gabriel & Dresden feat. Sub Teal – Only Road (Cosmic Gate Remix)
Kygo, Justin Jesso – Stargazing [ft. Justin Jesso] (Kaskade Remix)
HAIM – Walking Away (Mura Masa remix)

Best Compilation Soundtrack for Visual Media

Call Me By Your Name
Deadpool 2 The Greatest Showman
Lady Bird
Stranger Things

Best Recording Package

Mitski – Be the Cowboy
BTS – Love Yourself: Tear
St. Vincent – Masseduction
The Chairman – The Offering
Foxhole – Well Kept Thing

Best Boxed or Special Limited Edition Package

Guns N’ Roses – Appetite for Destruction (Locked N’ Loaded) The Decemberists – I’ll be Your Girl
Grateful Dead – Pacific Northwest ’73-74′: The Complete Recordings
“Weird” Al Yankovic – Squeeze Box: The Complete Works Of «Weird Al» Yankovic
Sarah Dodds & Shauna Dodds – Too Many Bad Habits

Producer of the Year

Boi-1da
Larry Klein
Linda Perry
Kanye West
Pharrell Williams

Best Music Video

The Carters – Apes***
Childish Gambino – This Is America
Joyner Lucas – I’m Not Racist
Janelle Monáe – PYNk
Tierra Whack – MUMBO JUMBO

Best Music Film

Eric Clapton: Life in 12 Bars
Whitney
Quincy
Itzhak
Elvis Presley: The King

LUNA MISTERIOSA PARTY

LUNA MISTERIOSA PARTY

Λίγες μέρες πριν την υπερπανσέληνο του Φεβρουαρίου,

ο βραβευμένος Βέλγος DJ, παραγωγός και remixer Buscemi,

έρχεται με την 5μελή μπάντα του στην Αθήνα, για να γεμίσει το Gazarte

με μοναδικά εκλεκτικούς dance ρυθμούς, με τις επιρροές του από lounge, bossa, drum ‘n’ bass, jazz και

latin μουσική, δημιουργώντας ένα εκρηκτικό κοκτέιλ.

Ελάτε να χορέψουμε και να τραγουδήσουμε

με τον ξεχωριστό ήχο και το νέο single του Buscemi “Luna Misteriosa”,

με το μελωδικό σφύριγμα του Luigi Catelano,

που τόσο αγαπήσατε στον Pepper 96.6 και όχι μόνο,

αφού συμπληρώνει 10 εβδομάδες στο Νο1 των «Indie Trends” του Media Inspector.

Ο ξεχωριστός ήχος του Buscemi έχει αναγνωρισθεί

μέσα από τα remix που έχει κάνει για καλλιτέχνες όπως οι

Melody Gardot, Calexico, Hooverphonic, Isabelle Antena ,

από τις κυκλοφορίες του για εταιρείες

όπως η Blue Note και η Ministry Of Sound

αλλά και από τα soundtrack που έχει επιμεληθεί.

H Annebeth, μία από τις πιο επιδραστικές blogger του Βελγίου,

χαριτολογώντας είπε για το Luna Misteriosa,

“αυτό το τραγούδι θα σκότωνε για να το πει ο Adriano Celentano

η επιθυμία να το τραγουδήσεις είναι ακαταμάχητη!»

Στις 16 Φεβρουαρίου το φεγγάρι γίνεται μυστηριώδες… μην το χάσετε!

Opening Act: Moderator

Ο Moderator είναι beatmaker και παραγωγός από την Αθήνα,

με uplifting/funky και downtempo/chill ήχο.

Φτιάχνει sample-based hip hop παραγωγές

με επιρροές από διάφορα είδη μουσικής κυρίως των 60’s και 70’s

για ένα μελωδικό και ατμοσφαιρικό αποτέλεσμα.

Tο party θα συνεχιστεί με τα grooves του Dj Snatch, παραγωγού του Pepper 96.6 .

Χορηγός Φιλοξενίας

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

LUNA MISTERIOSA PARTY

Gazarte
Βουτάδων 34, Κεραμεικός

Σάββατο 16 Φεβρουαρίου

Ώρα έναρξης: 22.00

ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ

Είσοδος: 12 ευρώ
Προπώληση: viva.g

Pin It on Pinterest